U nedelji od 21. do 25. januara u sklopu IFMSA-Serbia edukativnog karavana, obeležavamo Evropsku nedelju prevencije raka grlića materice u prostorijama nekoliko fakulteta Univerziteta u Beogradu. Akcija je podržana od strane Instituta za javno zdravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut”, SCOPH i SCORA odbora IFMSA-Serbia, kao i Studentskog parlamenta Univerziteta u Beogradu. Nadamo se da ćete u što većem broju uspeti da nam se pridružite u borbi protiv jednog od najčešćih uzroka oboljevanja i smrti ženske populacije u Srbiji.

U Srbiji svakoga dana najmanje jedna žena umre, a četiri žene obole od raka grlića materice. Sa preko 1300 novoobolelih i približno 500 umrlih žena, rak grlića materice drugi je vodeći uzrok obolevanja i četvrti je uzrok umiranja od raka među našom ženskom populacijom.

Sektor za unapredjenje zdravstvene zaštite studenata UB.