Потпредседник за студентски стандард Студентског парламента Универзитета у Београду Миленко Јовановић је заједно са члановима свог сектора у претходном периоду пратио процес расподеле студената факултета Универзитета у Београду по студентским домовима. Поред посете расподела на већини факултета, прикупљене су информације са 29 факултета чиме се јасно може представити како је процес расподеле за ову школску годину протекао.
Услед великих разлика у појединим категоријама и у самим процесима расподеле, Сектор за студентски стандард СПУБ ће сачинити препоруку о идеалним условима и околностима како би поменути процеси на факултетима Универзитета у Београду били што је могуће сличнији и уједначенији.